ÖVRIGT / Speglar / Spegel 9366572
*
nr 936 6572
Spegel
Förgylld, Rokokostil, höjd: 82
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 26 januari 2015
kl 20:34:14
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
26/1 12:53:04
1
800 kr
26/1 18:20:41
2
1.000 kr
26/1 19:56:12
3
1.100 kr
26/1 20:28:34
4
Vinnande bud
26/1 20:29:14
3
1.300 kr
26/1 20:29:14
4
(budbetjänt)
26/1 20:29:59
4
justering av budtak
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad gyllene rokoko rokoko-stil rokokostil spegel speglar
-
1028 Spegel
+ konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
Aktuellt bud: 3.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:32
-
8321 Spegel
Rokokostil, 63x54 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:37
-
8026 Spegellampett
"Regnaholm", IKEAs 1700-talsserie, 1990-tal. Förgy..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:53
-
8025 Spegellampett
"Regnaholm", IKEAs 1700-talsserie, 1990-tal. Förgy..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:51
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 936 6572
Spegel
Förgylld, Rokokostil, höjd: 82
Utrop: | 1.000 kr |
---|---|
Såld: | 1.300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 26 januari 2015 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
26/1 12:53:04 | 1 | 800 kr |
26/1 18:20:41 | 2 | 1.000 kr |
26/1 19:56:12 | 3 | 1.100 kr |
26/1 20:28:34 | 4 | Vinnande bud |
26/1 20:29:14 | 3 | 1.300 kr |
26/1 20:29:14 | 4 | (budbetjänt) |
26/1 20:29:59 | 4 | justering av budtak |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad gyllene rokoko rokoko-stil rokokostil spegel speglar
-
1028 Spegel
+ konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
Aktuellt bud: 3.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:32 -
8321 Spegel
Rokokostil, 63x54 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:37 -
8026 Spegellampett
"Regnaholm", IKEAs 1700-talsserie, 1990-tal. Förgy..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:53
-
8025 Spegellampett
"Regnaholm", IKEAs 1700-talsserie, 1990-tal. Förgy..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:51